Organik Çocuk Giyim

ORGANİK PAMUK NEDİR?

- Organik pamuk, sentetik böcek ilaçları, bitkilere zarar veren ilaçlar ve gübreler kullanılmadan tarlalarda üretilen ham pamuktur.

- Organik pamuk üretimi ve kullanımı aşamasında, herhangi bir şekilde zehirli kimyasallar kullanılmaz.Organik pamuğun üretilmesi esnasında kullanılan metodlar ve materyaller çevreye zarar vermezler.

- Organik pamuk, klasik pamuğun temiz ve güçlü bir alternatifidir.

ORGANİK ÜRÜN NEDİR?

Organik, ürünler yetiştirilma süreçlerinde herhanği bir kimyasal kökenli madde ile takviye edilmediklerinden dolayı insan sağlığını bu yönüyle tendit etmeyen ürünlerdir.

Normal koşullarda üretilen tekstil ürünlerini ise; üretilmeleri, kullanılmaları ve yok edilmeleri esnasında çevre ve insana zara verme ihtimali her zaman vardır. Organik Tarım ürünleri normal ürünlerden daha pahalı olduğu için tüketiciler bu ürünleri almakta çekingen davranıyor. Alması geretiği durumlarda ise ürün kaynağını detaylı olarak inceleme ihtiyacı hissediyor. Bugün organik pamuk normal pamuktan daha pahalı üretim esnasında uygulanan kriterler çok daha zahmetli bir çalışma gerektiriyor. Sağlıklı yarınlar yetiştirmek sadece gıda ürünlerine yönelerek yapılacak bir aktivite haline gelmemelidir. Bunun takibi zaralı kimyasallar içermeyen tekstil ürünleriyle pekiştirilmelidir.

  • Temiz bir çevre      
  • Sağlıklı bebekler ve çocuklar       
  • Güvenli gelecek
  •  
    çocuk giyim bebek giyim organik tekstil mağazalarımız iletişim english
    Myra New Media